Urządzanie domu Wszystko o zdrowiu

Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości wytwarzają jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają pomyślny wpływ na nasze środowisko i zdrowie.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie wyładowania elektrycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła albo oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak komputery, drukarki czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego by znowu poczuć czystą i rześką atmosferę w domu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić szkodliwe mikroorganizmy i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie chronicznego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w instytucjach publicznych, przychodniach medycznych, biurach czy szkołach, a więc wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.