Wszystko o zdrowiu

Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

Korygowanie wad wzroku. Zdobądź więcej szczegółów.

Zdrowe oczy zapewniają pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować problematyczne i nieraz niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura nieinwazyjna i bezpieczna

Nie tak dawno temu korekta wzroku sprowadzała się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, presbiopii, nadwzroczności, a także wielu rzadszych chorób. Ogromnie popularna jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest nieinwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent błyskawicznie powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje doświadczony zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dopasuje najlepszą procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze aparaty diagnostyczne, zatem są w stanie wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym ponadto zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Oprócz tego lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem pomocnym w wykrywaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry, a także pozostałych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi problemami, jak np. pozbyciem się kaszaków oraz ciał obcych z oka.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]