Wszystko o zdrowiu

Kursy – pierwsza pomoc

W Polsce każdego roku ginie kilka tysięcy ludzi wyłącznie dlatego, że obserwatorzy wypadku nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Reakcją na takie niechlubne dane jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do prawidłowego zachowywania się w momencie zagrożenia życia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet są na pewno o wiele wygodniejsze i tańsze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Zajęcia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania różnego rodzaju treningów z zakresu pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Zagadnienia omawiane w czasie kursu, zależą od uzgodnień organizatora z uczestnikami szkoleń. Na pewno, powinny się w nim pojawić takie elementy, jak zabezpieczenie miejsca wypadku, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy dowiedzieć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, opatrywać rany oraz co zrobić, w przypadku oparzeń chemicznych czy zatruć detergentami.