Wszystko o zdrowiu

Lampa BEYOND – skuteczny sposób na wybielanie zębów

Lśniące i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające są skuteczne. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby wybielające (żele, lakiery, nakładki), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne rezultaty już po kilku zabiegach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalistycznego wzornika ustala się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście tonów, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.