Skleroterapia w Kielcach. Uzyskaj więcej informacji.
Żylaki to całkiem pospolita przypadłość, którą z upływem lat odkrywa u siebie wysoki procent osób dorosłych. Powoli do świadomości społecznej przedostaje się zrozumienie, że leczenie żylaków nie powinno być już traktowane jedynie jako zabieg z obszaru estetyki. Widoczne na skórze pajączki naczyniowe i żyłki są przecież również objawem dolegliwości zdrowotnych powiązanych z żyłami, m.in. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Skutkiem tego do klinik medycyny estetycznej często przychodzą pacjenci szukający metod ich likwidacji. A taką metodą jest m.in. skleroterapia.
Skleroterapia – standardowe leczenie żył siateczkowatych i żylaków
Skleroterapia, która znana jest też pod nazwą obliteracja żylaków, to dzisiaj już standardowe leczenie żylaków, żył siateczkowatych oraz pajączków naczyniowych. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu do żyły preparatu chemicznego (w formie cieczy lub pianki), który powoduje zamknięcie światła żylaka. Obliteracja żylaków, przez wzgląd na zastosowanie w tym celu bardzo cienkich igieł, nie jest zabiegiem bolesnym. Liczba nakłuć dokonywanych podczas zabiegu zależna jest od grubości żyły oraz wielkością leczonej powierzchni. Skleroterapię stosuje się jako autonomiczną metodę leczenia żylaków, jednak może ona też stanowić uzupełnienie terapii prowadzonej chirurgicznie, ale także wykorzystuje się ją jako odrębną metodę leczenia żylaków. Warto podkreślić, że skleroterapia nie daje natychmiastowych rezultatów, stąd zwykle przeprowadza się ją w sekwencjach 3 lub więcej zabiegów, a ich ilość wyznacza lekarz specjalista opierając się na analizie stanu zdrowia konkretnego pacjenta.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu skleroterapii
Jak w większości procedur medycznych, również w stosunku do skleroterapii istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie można wykonać jej u osób cierpiących na miażdżycę tętnic kończyn dolnych, zakrzepicę żylną oraz choroby serca. Lekarz nie zgodzi się również na ostrzykiwanie żył u kobiety w ciąży i karmiącej piersią, jak również u pacjentów ze zdiagnozowana skłonnością do alergii, w tym zwłaszcza na wykorzystywany podczas zabiegu środek obliteryzujący.
Nasze dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]