Wszystko o zdrowiu

Vitberg – otwarcie pierwszej Pracowni Wibroterapii

Kliknij tu, jeżeli potrzebujesz więcej informacji o marce Vitberg

W 2018 roku na AWF-ie w Krakowie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt zaistniał przy partycypacji nowosądeckiej firmy Vitberg.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z urządzeniami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii dedykowana jest do przeprowadzania badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm ludzki. Będą się w niej też odbywać zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z zakresu fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej i kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, będą służyć również do powysiłkowej regeneracji sportowców. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że urządzenia Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się produkty firmy Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty testów mogą pomóc w doskonaleniu terapii pacjentów czy usprawnieniu treningów sportowców wyczynowych. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z zakresu biochemii i fizjologii. Analizie poddane zostanie oddziaływanie terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty badań będą porównywane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z innych stron świata.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]