Wszystko o zdrowiu

W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

Szukasz lasera wysokoenergetycznego? Wejdź na http://tinyurl.com/y85gqwee.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia niemal każdej części ciała. Niejednokrotnie jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, skręcenia stawów czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów, lumbago oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]