Zagadnienia informatyczne Zagadnienia związane ze stronami www

Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Główną przesłanką, przez którą na portal internetowy może zostać zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych nieprzyjemnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie klientów na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie ogromnej liczby odnośników kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Manipulują one pozycją strony w wynikach wyszukiwania i przez to łamią normy rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez firmę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią wpisów promujących naszpikowanych sztucznymi frazami. Szerzy się także proces kupowania linków, co skutkuje nałożeniem bana. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nierzetelne metody zostaną odkryte, a to wiąże się ze znacznym zmniejszeniem jej lokalizacji w przeglądarce, nawet o 30 stron.

Jak wykluczyć problem nienaturalnych linków przychodzących

Trzeba podkreślić, że gdy na adres www będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo starać się o reaktywowanie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie daje całkowitego sukcesu. Zasięgnijmy porady doświadczonej firmy pozycjonującej, jeśli pragniemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Profesjonaliści automatycznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie prestiżowym agencjom.